• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
 • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
 • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
0
در ششمين جلسه شوراي اسلامي شهر ساري مطرح شد؛

تلاشی مستمر برای به کارگیری ظرفیت های شهر

 • کد خبر : 657
 • 16 شهریور 1400 - 14:22
تلاشی مستمر برای به کارگیری ظرفیت های شهر

ظرفيت هاي شهر براي ايجاد درآمد پايدار بكارگيري شود ششمين جلسه شوراي اسلامي شهر ساري در دوره ششم عصر امروز دوشنبه ۱۵/۰۶/۱۴۰۰ بصورت علني با حضور كليه اعضا و نمايندگان رسانه هاي گروهي تشكيل شد. به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري در اين جلسه ابتدا پرويز شعباني در سخناني ضمن خدا قوت به […]


ظرفيت هاي شهر براي ايجاد درآمد پايدار بكارگيري شود

ششمين جلسه شوراي اسلامي شهر ساري در دوره ششم عصر امروز دوشنبه ۱۵/۰۶/۱۴۰۰ بصورت علني با حضور كليه اعضا و نمايندگان رسانه هاي گروهي تشكيل شد.
به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري در اين جلسه ابتدا پرويز شعباني در سخناني ضمن خدا قوت به مدافعين سلامت از همه كساني كه در جهت حفظ سلامت شهروندان و نجات جان مبتلايان به كرونا تلاش مي كنند قدرداني كرد.
رئيس شوراي اسلامي شهر ساري با اشاره به حضور نمايندگان ساري ومياندرود در مجلس شوراي اسلامي در جلسه قبل شورا ، از همراهي و همكاري آقايان بابايي وزارعي تشكر و ابراز اميدواري كرد اين تشريك مساعي نتايج پر باري براي شهرو شهروندان داشته باشد.

اظهار نظر در مورد مديريت شهري منصفانه و دلسوزانه باشد!

 

وي سپس قضاوت شتابزده برخي فعالان رسانه اي درباره عملكرد شورا را مورد توجه قرار داد و افزود: قطعاً براي ارزيابي عملكرد شورا زود است و انتظار اين هست كه اظهارنظرها منصفانه و دلسوزانه باشد.
شعباني خاطر نشان كرد: با توجه به مشكلات و چالش هايي كه براي مديريت شهري ساري حادث شد فعاليت هاي عمراني با كندي مواجه گرديد البته ما سعي داريم چالش ها را مديريت كنيم چنانچه تكميل نيروگاه زباله سوز در جهت حل معضلات مربوط به زباله را با جديت پيگيریم.
وي تصريح كرد: از مشارکت همه كساني كه دلسوزانه قصد همكاري دارند يا كساني كه مدعي اند مي توانند در سازندگي شهر موثر واقع شوند استقبال مي كنند.
رئيس شوراي اسلامي شهر ساري همچنين براي وزراي دولت سيزدهم كه كار جهادي را شروع كردند آرزوي توفيق كرده و گفت: اميد است استانهاي شمالی با توجه به ظرفيت هاي بي بديل كه دارند مورد توجه دولت قرار گيرد.
شعباني در ادامه با بيان اينكه آقاي سيد حسن احمدي اولين ناطق پيش از دستور شوراي ششم ساري است كه از ايشان خواست نطق خود را ارائه كند.

راهبردها ي درآمد پايدار شهرداري تدوين و اجرايي شود:


سيد حسن احمدي ناطق قبل از دستور ششمين جلسه شوراي اسلامي شهر ساري با بيان اينكه توسعه ساري به صورت ناپايدار طي مي شود در حالیکه ما نیاز به توسعه پایدار داریم افزود: توسعه پايدار توسعه اي است كه در همه زمينه های اقتصادي، اجتماعي، عمراني، فرهنگي و … به صورت متوازن محقق شود اما در ساري شاهد چنين توسعه اي نيستيم.
وي ادامه داد : براي توسعه پايدار نياز به درآمد پايدار داريم كه تاكنون اين امر را شاهد نبوديم چون مديريت شهري در ساري همواره كوتاه برد و اقتصاد شهري نیز دچار چالش بود.

 

عضوشوراي اسلامي شهر ساري يادآور شد: از زماني كه قانون خودگرداني شهرداريها اجرائي شد ، اين نهاد به تراكم فروشي روي آورد و درآمد شهرداري محدود شد و به همين جهت به سمت روزمرگي رفت.
وي گفت: درآمدهاي شهرداري بايد از مجاري گوناگون به گونه اي پايدار باشد که كم ترين تأثير را از نوسانات اقتصادي بگيرد و ظرفيت هاي بالقوه شهر در حوزه هاي تاريخي و طبيعي امكان كسب چنين درآمدي را مي دهد مشروط بر اين كه مورد توجه قرار گيرد.


احمدي تصريح كرد : بديهي است براي درآمد پايدار بايد زيرساخت هاي نرم افزاري و سخت افزاري آن فراهم شود ، لذا سازمان هاي مختلف در حيطه وظايف خود بايد به جهت ی ظرفيت هاي شهر حركت كنند.
وي اظهار داشت: از جمله راهكارهاي پايداري درآمد هاي شهرداري جذب منابع مالي،استفاده از ماده ۸ قانون هدفمندی يارانه ها و افزايش سرمايه هاي غيرمنقول شهرداري است.


رئيس كميسيون نظارت و رسيدگي به شكايات شوراي اسلامي شهر ساري يادآور شد: اگر بخواهم بصورت مصداقي در مورد ظرفيت هاي درآمد پايدار در ساري صحبت كنم بايد به اين اشاره داشته باشم كه يك زمين سه هكتار ي از سوي منابع طبيعي براي ايجاد مركز آموزش سازمان آتش نشاني به شهرداري داده شد كه پس از واگذاري نهايي مي توان يك كمپ آموزشي در آن ايجاد و آن را به مركز آموزش آتش نشانان شمال كشور تبديل كرد . اين طرح قطعاً براي شهرداري درآمد زا هست.


احمدي در نطق خود همچنين ضرورت پيگيري حق مسكن بازنشستگان و نيز قانون تبديل وضعيت ايثارگران شاغل در شهرداری را متذكر شد

 

بررسی مصوبات کمیسیون ها


گفتني است در ادامه جلسه بررسي مصوبات كميسيون ها در دستور كار قرار گرفت از جمله سید حسین یوسفی رییس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شورا موضوع چگونگي ايجاد كميته هاي فرعي كميسيون فرهنگي در سازمان ها و مناطق شهرداري كه از مصوبات كميسيون فرهنگي بود را مطرح کرد و در اين جلسه پيرامون چارچوب و ساختار اين كميته ها بحث و تبادل نظر شده و به تصویب رسید.
وی همچنین بر ضرورت توجه به پروژه های اولویت دار و نیمه کاره مانده از قبل که جز مطالبات شهروندان می باشد و نیز مطالبات پرسنل تاکید کرد .


در ادامه سبحان بخشی نایب رییس شورای اسلامی شهر ساری و رییس کمیسیون برنامه ، بودجه و حقوقی مصوبات جلسه اخير این كميسيون را بشرح ذيل عنوان نمود که مورد بحث و تصويب قرار گرفت.

۱- بر اساس بند ۳۰ تبصره ۴ ماده ۸۰ قانون تشکیلات , وظایف و انتخابات شوراهای کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/۳/۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن انتخاب حسابرس از محل بودجه سالجاری صورت گیرد .
۲- طبق مواد ۷۱ و ۷۹ قانون شهرداریها گزارش کلیه عملیات عمرانی , مالی و اجرایی شهرداری هر ۶ ماه برای اطلاع عموم منتشر و همچنین منتهی به ۱۵ هر ماه حساب درآمد و هزینه ماه قبل شهرداری به شورا تسلیم گردد .
در ادامه جلسه اعضای شورا هر یک تذکراتی را بیان کردند.

 

اولین تذکر کتبی به شهردار مرکز استان توسط سید رحمان میرشجاعی:


میرشجاعی به عنوان عضوی که اولین تذکر کتبی به شهردار را در این جلسه به رییس شورا ارائه نمود ، در تذکرات خود تصریح کرد :
۱در جلسه ای که با حضور آقایان بابایی و زارعی نمایندگان محترم ساری در مجلس برگزار کردیم ، ۵ پروژه نیروگاه زباله سوز ، پل تا پل ، هدایت آبهای سطحی شامل دو طرح و افزایش محدوده شهر مطرح شد تا نمایندگان محترم در جذب اعتبار برای این پروژه ها همراهی و حمایت کنند که بنده بر ضرورت اجرای فاز دوم بوستان ملل بعنوان پروژه اولویت دار ششم تاکید کردم و مورد تأیید همکاران قرار گرفت و در همان جلسه آقایان بابایی و زارعی پیشنهاد کردند برای آنکه موضوع جذب اعتبار و نیز اجرای این پروژه ها بطور جدی پیگیری شود، شهرداری مدیر یا مدیرانی برای پروژه ها تعیین و معرفی نماید که بطور متقن و مستمر گزارش های مورد نیاز را ارائه دهند و تذکر امروز من دائر براین است که چرا تاکنون شهرداری این کار را صورت نداده است ؟


۲یک روندی در شهرداری در حال انجام است مثل جابجایی نیروها از سازمانی به سازمانی دیگر از منطقه ای به منطقه ای دیگر که در این رابطه مراجعات زیادی داشتم و نیروها نسبت به این موضوغ معترض بودند .
امیدوارم این جابجایی ها پوششی برای جذب نیروی جدید نباشد .


۳همچنین خواستار لیست واریزی حقوق پرسنل شرکتی و سازمان عمران بودیم که هنوز انجام نشده خواهشمندم در این زمینه آقای شهردار پاسخگو باشد.
بهرحال ما نسبت به شهروندان متعهد هستیم که وظیفه نظارتی خود را انجام دهیم و در این مورد هم هیچ توجیهی نمی‌تواند مانع ایفای نقش نظارتی شورا شود

 

نظرات سید افشین راسخ در جلسه شورا:


در جلسات کمیسیون ها و همچنین جلسات صحن عموماً مباحثی مطرح می شود که نیاز به توضیحات مدیران شهرداری است لذا پیشنهاد می کنم مدیران سازمان ها و شهرداران مناطق بصورت هفتگی برای ارائه گزارش در این جلسات حاضر شوند .

نظرات سید ذوالفقار شریفی ایزدی در جلسه شورا:
پروژه هایی در سطح شهر داریم که بطور متوسط از ده سال پیش تا کنون هنوز تکمیل نشده اند . نظیر نیروگاه زباله سوز ، پارک شهید نوبخت ، فاز دو بوستان ملل و … به نظرم بیشتر توان مدیریت شهری باید صرف تحقق این پروژه ها شود .شورای شهر به لحاظ تصمیم گیری و نظارت و شهرداری از جهت اجرا باید در این راستا تلاش خود را دو چندان کنند تا پاسخ درخوری به شهروندان داده شود .

تقدير از مدال آوران المپيك


لازم به ذكر است در اين جلسه مقرر شد از مدال آوران ساروي رقابت هاي پارالمپيك ۲۰۲۰ توكيو به نحو شایسته ای تجليل شود.

لینک کوتاه : https://eramshahr.ir/?p=657
 • نویسنده : گروه اقتصاد و برنامه ریزی شهری
 • ارسال توسط :
 • منبع : تارنمای شورای شهر ساری
 • 15 بازدید
 • بدون دیدگاه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.